Czym jest optymalizacja strony?

Pewnie wielokrotnie już spotkałeś się z określeniem optymalizacji strony internetowej… tylko nie bardzo wiesz co to właściwie jest i na czym polega.

Optymalizacja strony jest jak sama nazwa wskazuje zoptymalizowaniem pewnych elementów Twojego serwisu, w taki sposób by był on możliwie jak najczytelniejszy dla wyszukiwarek. Optymalizację przeprowadza się zwykle po to, by przede wszystkim roboty wyszukiwarek sądziły, iż strona jest bardzo bogata w daną treść z określonego zakresu, tak byśmy mogli łatwiej się pod hasła z tej dziedziny pozycjonować.

Zwykle nie jest to proces skomplikowany, jeśli się zwraca uwagę na detale. Jeżeli ktoś lubi robić wszystko “byle szybciej” to lepiej niech nie robi tego wcale, bo więcej może popsuć niż naprawić. 🙂

Część gównianych pseudo-pozycjonerów traktuje sam fakt jako takiej umiejętności robienia optymalizacji jak niesamowicie tajemną sztukę, która tak naprawdę wcale tajemna w żaden sposób nie jest, a na dowód tego, w tym dziale będę Wam dokładnie krok po kroku opisywać co można zrobić, w jaki sposób, kiedy i po co… na bazie moich już 13 letnich doświadczeń ze stronami internetowymi.

Jeżeli posiadasz stronę i zależy Ci na tym, by jej kod był możliwie jak najlepiej postrzegany przez robota wyszukiwarki, wykonuj po kolei instrukcje z poszczególnych działów, a na pewno będzie lepiej (gorzej już masz teraz 🙂 ).

Należy pamiętać, że strona absolutnie nie zmieni się wizualnie dla odwiedzającego, no chyba że coś spieprzysz… ale zakładając, że nie – to będzie wszystko chodzić ładnie i gładko, a dodatkowo roboty będą postrzegać Twój serwis jako lepiej przygotowany.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here